Başkanın Mesajı

Misyon ve Vizyon:

Göreve geldiğimiz günden beri Kasabamızda yaşayan tüm halkımıza hiçbir ayrımcılık yapmadan Belediye hizmetlerinden eşit şekilde faydalanmalarını sağlamak, kendi çıkarlarımız değil halka hizmeti ön plana çıkarmak tek amacımız olmuştur.
Bir tarafı göller ve ormanlarla çevrili, diğer yönden kilometrelerce uzunlukta sahil şeridi ile  kasabamızı ülkemizin ender bulunan turizm Beldesi haline getirmek, halkımızın sosyal ve ekonomik durumunu iyileştirmek, yaşanılabilir çevre haline getirmek gayreti içinde çalışmalarımızı sürdürmek, kendimize biçtiğimiz vizyondur.

 

Amaç & Hedefler
İdarenin Amaç ve Hedefleri:
Kasabamız bir tarafı göller ve denizle çevrili şirin bir turizm Beldesidir. Kırklareli İlinin denize kıyısı olan iki Beldesinden biri olup, Belediyemiz işletmesinde bulunan bir liman mevcuttur. Buna ilave olarak yapımı Özel Sektör tarafından planlanan yük iskelesi Kasabamızın ekonomik yönden kalkınmasına büyük katkı sağlayacağı kanısındayız. Diğer yönden Bulgaristan’la sınır olmamız Kasabamızın ilgisini daha çok arttırmakta sürekli olarak Bulgaristan’dan mülk edinmek için talepler her geçen gün artmaktadır. Bu durum ileriki yıllarda Kasabamızın turizmini önemli şekilde gelişmesini sağlayacaktır.
Amacımız Kasabamızı yerli ve yabancı turistleri çekim merkezi haline getirmek, altyapı hizmetlerimizi en üst seviyeye çıkarmak, Özel Sektörün turizm yatırımları yapmasını sağlamak ve bunları yaparken doğal güzelliklerimizi korumak ve çevreye zarar vermemek için her türlü tedbirleri almaktır.

İğneada Belediyesi

İğneada Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

İğneada Belediyesi

Deniz Mahallesi Cumhuriyet Meydanı
39650 İğneada / Kırklareli

Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.